Dešťovou vodu na celém světě kontaminovaly toxické látky

TN.cz – 8.8.2022

Na webu televize Nova vyšel článek, který varuje lidi před toxicitou dešťové vody. Podle zjištění švédských vědců není dešťová voda už spoustu let na celém světě bezpečná k pití a představuje hrozbu pro naše zdraví. Tyto toxické látky souvisí s celou řadou závažných zdravotních problémů, jako je neplodnost, komplikace v těhotenství, zvýšený cholesterol, poruchy imunitního systému, rakovina a další. Je to hodně šílená zpráva.

Co je ale nebezpečné pro pití, je taky nebezpečné pro jakýkoliv kontakt s naším tělem i s naší potravou. Pro pití se dá voda vyčistit, takže z tohoto pohledu bychom se až tak obávat nemuseli. Aspoň teda ne v civilizovaném světě, kde se dešťová voda nepije. Ale už se zapomněli vědci zajímat, jaký dopad mají tyto jedovaté látky na rostliny, které tuto toxickou vodu přijímají taky. A všechny zvířata ji taky pijí a živí se tím, co je touto vodou pokropené. A naše zahrádky touto vodou zaléváme taky. Takže nejen kyselé deště, ale ještě další toxické látky?

Bohužel nemáme vůbec šanci se těmto toxickým látkám jakkoliv vyhnout, to bychom museli zalézt pod zem. Ale ani to nám nepomůže.

Jediné, co my sami můžeme ovlivnit je, že se musíme důsledně starat o své zdraví, o svoji imunitu, o dostatek živin pro celý náš organizmus, abychom byli silní, zdraví a tomu všemu odolali. Potom nám tyto jedovaté látky, se kterými se denně setkáváme, nebudou moci ublížit. Silný organizmus a silná imunita si poradí se vším, toxické látky rozezná, vyloučí z těla ven jako něco nepotřebného a nedovolí, aby nám ublížily.

Taky je dobré si kohoutkovou vodu doma ještě jednou vyčistit. Ne všechny toxické látky se podaří dokonale ve velkých čističkách dostat z vody pryč. Dnešní normy obsahují spoustu vyjímek a tak může být hodnota těchto látek v pitné vodě dost často nadlimitní. Na trhu najdete spoustu různých filtrů na vodu, tak na nich určitě nešetřete a některý si pořiďte. Vaše tělo se vám poděkuje.

 

Můžete si přečíst celý článek na TN.cz